خاکشیر گل زرین
خانه / خاکشیر شیراز / قیمت روز هر کیلو خاکشیر بازار شیراز

قیمت روز هر کیلو خاکشیر بازار شیراز

قیمت هر کیلو خاکشیر در بازار شیراز چند است؟ چگونه می توان از قیمت روز عمده فروشی خاکشیر در بازارهای استان فارس مطلع شد؟

هر ساله در اواخر فصل زمستان و گرم شدن تدریجی هوا تاجران بازار گیاهان دارویی به فکر تهیه خاکشیر هستند. زیرا با گرم شدن هوا بازار این گیاه دارویی پر خاصیت نیز گرم می شود. آب و هوای استان فارس در اسفند ماه گرم شده و مصرف خاکشیر شروع می شود. از طرفی چون شیراز یکی از شهرهای مهم گردشگری کشور می باشد و در تعطیلات عید پذیرای مسافران داخلی و خارجی است بازارهای این شهر در تعطیلات رونق نیشتری دارد.

قیمت روز هر کیلو خاکشیر بازار شیراز چند است؟

قیمت هر کیلو خاکشیر
قیمت روز هر کیلو خاکشیر

قیمت خاکشیر در سال 97 نوسانات بسیار زیادی داشته بطوری که اوایل سال قیمت روز هر کیلو خاکشیر درجه 1 همدانی در بازارهای عمده فروشی حدود 20000 تا 22000 بود و در ماههای خرداد تا شهریور تا کیلویی 17000 کاهش یافت. اما در مهر ماه تا کنون(بهمن97) قیمت روز هر کیلو خاکشیر بطور مستمر در حال فزایش قیمت است و قیمت کنونی حدود 38000 تومان معامله می شود. و در حال حاضر نیز هر روز قیمت خاکشیر افزایش می یابد

قیمت هر کیلو خاکشیر

قیمت هر کیلو خاکشیر

بر خلاف انتظار عطاران، عمده فروشان و تاجران گیاهان دارویی قیمت خاکشیر زمستان 97 نه تنها کاهش نیافت بلکه حدود 2 برابر افزایش یافت. انتظارها بر این بود که با سرد شدن هوا و کاهش مصرف خاکشیر (همانگونه که میدانید عمده مصرف خاکشیر بصورت شربت و در فصول گرم سال است) قیمت این گیاه دارویی کاهش یابد.

قیمت هر کیلو خاکشیر

اما دلیل این افزایش قیمت چیست:

شاید یکی از دلایل افزایش قیمت خاکشیر افزایش سطح عمومی قیمت ها و تورم حاکم بر کل اجناس باشد.

اما دلیل اصلی احتمالا کمبود خاکشیر در کشور و عدم صرفه اقتصادی وارد کردن این محصول است. به گفته خریداران عمده خاکشیر موجود در کشور فقط در شهرستان کبودراهنگ استان همدان و آن هم به میزان محدود و بسیار اندک است.

قیمت هر کیلو خاکشیر

با توجه به کمبود خاکشیر و همچنین قرار گرفتن ماه مبارک رمضان پیش از برداشت محصول جدید تجار احتمال می دهند که خاکشیر موجود در بازار تا برداشت محصول سال آتی نتواند نیاز بازار را برآورده کند.

بنابراین از هم اکنون رقابت تجار برای خرید محصول موجود شروع شده است

امتیاز
درحال ارسال
امتیاز شما به مطلب 5 (1 امتیاز)
جهت مشاوره و خرید و فروش این محصول میتوانید با ما در ارتباط باشید:
مدیر فروش:کمندی
راه های ارتباطی:
شماره موبایل: 09188196029
شماره تلفن دفتر:08135226190
پست الکترونیکی: golzarin1@gmail.com
Call Now Buttonمشاور فروش خاکشیر گل زرین }